Хогуортс
важно е ! Добре дошли в света на Хари Потър ! Имате възможност да се регистрирате и да бъдете пълноправен член на магическия свят. Следвайте стъпките в темата "начало" ,за да имате официален герой. (рекламите ще изчезнат, веднага след като влезете в регистрацията си) За сега виджате само някой форуми, но след като направите стъпките ще се покажат всичките важно е !

Join the forum, it's quick and easy

Хогуортс
важно е ! Добре дошли в света на Хари Потър ! Имате възможност да се регистрирате и да бъдете пълноправен член на магическия свят. Следвайте стъпките в темата "начало" ,за да имате официален герой. (рекламите ще изчезнат, веднага след като влезете в регистрацията си) За сега виджате само някой форуми, но след като направите стъпките ще се покажат всичките важно е !
Хогуортс
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

уроци за 3 курс

4 posters

Go down

уроци за 3 курс Empty уроци за 3 курс

Писане by Сириус Блек Съб Май 02, 2009 7:45 am

Над "Хогуортс" се беше спуснала топлата и дългоочаквана пролет, която съживяваше всичко и даваше сила за нов живот. Птичките се бяха завърнали и вече чуроликаха на озеленилите се дървета и всичко беше свежо и приятно. Времето беше прекрасно и нищо не можеше да развали настроението на Сириус. С усмивка
той стоеше на преподавателската маса и се наслаждаваше на хладната сутрин. Слънцето се показваше плахо през прозорците, а тавана беше приел син вид с нито едно облаче. Напомняше на голямо синьо море, което се готвеше да се разлее върху Голямата зала. Първия час с 3 курс беше рано в 8 часа и едвали някой би искал да се сабуди толкова рано. Все пак Сириус беше насрочил Вълшебството за тогава и нямаше намерение да се отказв.. дори и заради закуската. Наложи се да побърза към кабинета за да подготви пратктичния урок. Отправи се към голямата врата и бавно закрачи към Третият етаж. Целият замък спеше и всичко беше притихнало. Виждаха се само портретите, които помръдваха леко в рамките и отваряха
едното си око, за да видят кой се задава. Преподавателите в "Хогуортс" бяха ного мили и добри хора и Сириус вече се познавше със всички. Кабинетът по Вълшебство беше тих и спокоен. Прозрците бяха отворени и
студеният ветрец прорязваше стаята, кяото беше променена до неузнаваемост. През вчерашният ден Сириус подреди и поправи всичко и успеха му беше видим. Той отиде до стената в края и извади един аквариум. Вътре имаше около 10 големи зелени жаби, които веднага започнаха да квакат силно. В няколко клетки имаше гарвани и папагали, които гаркаха неудържимо. Сириус извади магическата си пръчка и с рязко
движение магипортира аквариума и кафезите до бюрото си. Слънцето започна да напича и първите ранобудници се появиха. Бяха доста учудени и развалнувани. Постояха малко на вратата, като любопитно оглеждаха стаята. Сириус гледаше спокойно и след като всички се събраха започна с
ясен и силен глас.
- Здравейте ученици ! Аз съм новия ви преподавател по Вълшебство и ще опитам да наваксам материала за тази година, защото досегашното обучение е било меко казано "незадоволително" - учителят започна директно и реши да не губи време. Отиде до прозреца и се облегна така, че всички да го виждат.
- В трети курс се изучават някои по-особени, но и нужни магии с които ще се заниамем до колкото имаме време. Днес ще започнем с обеззвучаващата и усилващата магия .. - Сириус спря и погледна към третокурсните, които си шушукаха на последния чин. Те се осетиха и отвориха учебниците си.
- мхм ... Та за какво говорех?... А, да. Обеззвучаващата или заглушаващата магия служи съответно за обеззвучаване на предмет, животно или човек. Открита сравнително рано и вече е станала известна
на всеки магьосник. Движенията са: насочвате пръчката към обекта и казвате "Силенцио", чисто и ясно. - Дерек замахна към аквариума, до сега скрит зад бюрото и от него полетяха жабите, които сега само
мърдаха устата си, но не се чуваше звук. След още един замах пристигнаха и кафезите с гарваните и папагалите.
- Сега ще пусна гласа на жабите,гарваните и папагалите и ще искам да спрете звука. Магията за усилване е Сонорус и действа със същите движения, като Силенцио. При нея, обаче трябва добре да си представите силата на усилване, защото може да се получат грешки. - Сириус спря и огледа класа, които изгелждаше заинтересован.
- Искам да упражните магията, като ще пиша оценки. Сонорос ви я оставям за вкъщи, защото е по-сложна.
- класа се размърда и живо стана на крака. Всички бяха уморени и още несъбудени, но явно урока беше хубав. Професор Блек освободи гласа на животните и стаята внезапно се огласи от ужасен силен звук.
- Хайде започвайте - извика силно Сириус, за да успее да надвика суматохата.
Слънцето вече напичаше и времето ставаше по-топло и приятно ...

Домашното ви е да напишете РП как упражнявате магията в часа и ако желаете едно за Сонорус. За Силенцио давам оценка в дневника, а за Сонорос допълнително 10 точки. Домашното до 20 април да е предадено. За отсрочка ми пишете лично.
Сириус Блек
Сириус Блек
Директор, преп-л Трансфигурация и рък-л на "Грифиндор"
Директор, преп-л Трансфигурация и рък-л на


Върнете се в началото Go down

уроци за 3 курс Empty Re: уроци за 3 курс

Писане by Изабела Тулфар Вто Май 19, 2009 7:00 am

Влязохв стаята както винаги подранила. Това си имаше и плюсове - настаних се на най-хубавата маса...След време дойдоха и други ученици и най-накрая пристигна и професора... Имаше самодоволно изражение...а да времето се беше затоплило... Лично аз обичах дъжда повече... Професора се изкашля и започна лекцията. Говореше за обеззвучаваща и заглушаваща магия. Тя служи съответно за обеззвучаване на предмет, животно или човек. След като ни обясни движенията на магическата пръчка и заклинанието ни каза да започваме...
Замахнах към крякащите жаби и казах:
- Силенцио! - чисто и ясно... Магията се почучи, защото няколко от жабите спряха да квакат...
Време беше за кафеза с папагалите. Замахнах и повторих заклинанието, резултата беше, че те зпряха да писукат.
След магията за спирането на звука дойде времето за усилването на звука, чрез заклинанието - Сонорус.
Професора ни обясни начина на омагьосването и ни накара да опитаме.
Концентрирах се и се опитах да си представя силата на усилване. Насочих дългата си магическа пръчка към две красиви вълнисти папагалчета. Зелени с светло жълти коремчета... Чуроликането се усили... Усмихнах се леко самодоволно на учителя, който се опитваше да надвика суматохата.
Изабела Тулфар
Изабела Тулфар
3 курс - Префект на "Хъфалпаф"
3 курс - Префект на


Върнете се в началото Go down

уроци за 3 курс Empty Re: уроци за 3 курс

Писане by Симона Лафет Сря Май 20, 2009 2:02 pm

Влязох в кабинета. Бях облечена така( СПАМ )
Седнах на бюрото и се загледах в една точка. Децата влязоха и останаха изненадани като ме видяха. Часът започна и аз станах и подхванах:
- Здравейте дечица, аз съм ви новата преподавателка. Имаето ми е Симона Стюарт Лафет и не съм много лоша, само малко, доста шантавичка!- децата започнаха да се смеят.- Е какво, излизате ли от тялото си?- те ем гледаха опулени и в един глас казаха:
- НЕЕ!- усмихнах се закрачих, между редиците и казах:
- Да, ще ви науча, например другият или по другият час, не е лесно. Както и да е, днес ще направим една лесна магийка. Като за начало, тези столове не ви ли убиват малко и тея дървени маси, уф. Никога не съм ходила като малка на училище, баба ми и още вещици ме учеха вкъщи.- вдигнах пръст и столовете заедно с масите станаха на чувалчета за сядане, удобни и мекички:
СПАМ
Чиновете - на масички:
СПАМ
На тях имаше по едно плюшено зайче за момичетата:
уроци за 3 курс Plush6
И мечета за момчетата:
уроци за 3 курс Paisley_baby_bear_blue
- Нека ги накараме да говорят!- седнах на бюрото си и гушнах една плюшена играчка:
уроци за 3 курс Kote%2030
-Махнах с ръка и тя се раздрънка:
- Дечица, сладички баба ще ви сготви кашичка!- децата започнаха да се смеят, а заедно с тях и аз. Бюрото ми стана на диван:
уроци за 3 курс Image49
- ДЕца извадете си пръчките, насочете ги към играчките и кажете:
Плюшено играчко заприказвай ти!
Дугото оставете на мен.- децата направиха това и действително успяха. Бяха толкова сладки да се радват на говорещи играчки. Махнах с ръка и сега играчките им бяха помощници във всичко, дори знаеха учебникът наисуст така, че можеха да учат заедно с тях. Звънесът би и аз станах и казах:
- Довиждане, за следващият път носете само играчките. Измислете им имена и се грижете добре за тях.- изпратих ги тръгнах на някъде без да променям стаята, без това нямах такова намерение...
П.П. Роул плей пост не по къс от 12 реда за часа. Искам ги в тази тема до събота. Благодаря предварително.
Симона Лафет
Симона Лафет
Преподавател по Вълшебство и р-тел на "Рейвънклоу"
Преподавател по Вълшебство и р-тел на


Върнете се в началото Go down

уроци за 3 курс Empty Re: уроци за 3 курс

Писане by Кайто Кобаяши Чет Май 21, 2009 4:31 am

Кайто влезе в кабинета , като си мислеше за нещо.Още с влизането му при вида на новата му учителка , ченето му падна и той си помисли."Леле мале , най-накрая госпожа с хубав стил на обличане , явно си разбира от занаята (не говоря за учителския)" момчето се засмя вътрешно , а на глас каза:
-Добър ден госпожо , аз съм Кайто Кобаяши и ми е много приятно да се запознаем!
Младежът се огледа и видя , че е сам настани се на една маса да изчака другите да дойдат и наостри вниманието си към учителката , която им се представи."Малко шантавичка била а?Хмм ще видим тази работа.Пък и ние дечица?!?Хаха по-скоро демони от ада , особено онези които вече ги е хванал пубертета.Говоря за себе си хахаха."Хафълпафецът за малко щеше да падне от стола , когато той се пормени , но с усилие успя да се задържи седнал , когато и чина му се промени той гледаше много учудено.Но върхът на всичко беше когато пред него се появи плюшеното мече.(Така изглежда мечето му: СПАМ ) Изражението на Кайто се промени от весело в МОЛЯ ?! ."Не очаквах така стъпка , та аз да не съм в детската градина , по-добре да беше някое по-голямо на ръст и да беше вълк."От както знаеше за върколаците , Кайто бе много запален от вълците и самият той искаше да стане върколак , макар да знаеше че те носят огромен товар на плещите си.Кобаяши сви раменете си и си каза:"Какво пък?Да го направим!".Момчето извади пръчката си с ловко движение и като я насочи към играчката пред него каза:
-Плюшена играчко заприказвай ти!
И печето започна да плямпа , докато то го правеше , настроението на Кобаяши се подобряваше все повече докато не стигна до това състояние коцисаа .От нейстовия факт го извадиха последните думи на учителката му."Да му дам име и да се грижа за него а?Ама тя сериозно ли?Не е малко шантава тя е мнооооого шантава , но пък ми харесва."Първото впечетление за учителката му бе добро и момчето проговори на новия си приятел:
-Ще те кръстя Санчо Панса!
Играчката при новото си име и поздрави новия си притежател.Кайто сложи мечето на рамото си и на излизане от кабинета заедно поздравиха госпожата.
Кайто Кобаяши
Кайто Кобаяши
4 курс - Префект на "Хафълпаф"
4 курс - Префект на


Върнете се в началото Go down

уроци за 3 курс Empty Re: уроци за 3 курс

Писане by Симона Лафет Сря Май 27, 2009 2:55 pm

Слънцето грееше над цялото училище и ароматът на хубави цвята се разнасяше над мен. Днес реших да поизпитам някой деца, но не и да ги измъчвам. Е можеше и да не изпитвам. Надявах се всички да носят играчките си. Аз носех моята:
уроци за 3 курс Grey-teddy-bear
Блейзи мрънкаше по целият път:
- Дам, Мони имаш ме оттолкова малка...да... а на колко беше, а да помня- 13. Оттогава си доста различничка, нали разбираш, рибка!- завъртях очи. Стараех се да не му обръщам внимание. Бях се облякла по този начин:
уроци за 3 курс 7805
Беше ми удобно, а не и чак толкова шикозно. Влязох в стаята. Децата си говореха, смееха се , а и не малко просто се занимаваха с играчките, които имаха: говореха им, хранеха ги и прочие, те не само бяха говорящи, но и от части като живи. Седнах на дивана си и казах:
- Добър ден деца!- те също поздравиха. Щракнах с пръс и на таблото се появи жълта дъска на която пишеше:
Магия за приятелството
- Дам, точно така, това ще правим днес, радвам се, че носите играчките. Ще помоля всеки после да стане и да отговори точно в рамките на три изречения:
1. Името му
2. Според вас доволен ли е от грижите
3. Какво бих направил занапред
- Добре да преминем към съществената част- на дъската се изписаха с розови букви следните рими:
Приятелство, как хубаво си ти,
да те омагьосам аз не мога!
Но кога теб, някой го е правил,
вричам аз сега това мече/ зайче да ми бъде най- добър прител!
Усмихнах се, а на дъската се появи и едно мърдащо човече: hm
Децата започнаха да се смеят:
- А сега самостоятелно, всеки сам за себе си! Аз ще си приказвам с Блейзи, ето да ви дам примерен отговор:
Кръстих го Блейзи. Според мен е доволен от стопанката си. Занапред все така ще го дарявам с много любов!- заприказвах с мечето си и след като звънецът би казах:
- За домашна от всички искам съчинение разсъждение на тема: Какво е за мен приятелството?. Сега дечица сте свободни, дано всеки е успял, който не е ще му помогна следвашият път. Довиждане- децата също поздравиха и напуснаха стаята. Взех Блейзи и тръгнахме към домът ни...
П.П. За часа рп с обем не по- малко от 15 реда. Всеки, който пише ще получи хубав бонус в тайна. Съчинението също трябва да ми се предаде. Успех!
Симона Лафет
Симона Лафет
Преподавател по Вълшебство и р-тел на "Рейвънклоу"
Преподавател по Вълшебство и р-тел на


Върнете се в началото Go down

уроци за 3 курс Empty Re: уроци за 3 курс

Писане by Кайто Кобаяши Чет Май 28, 2009 8:55 am

Кайто влезе в кабинета по вълшебство с мечето си уроци за 3 курс Kon , което седеше на рамото му.Когато стигна до чина си каза:
-Е време е да слизаш Санчо.Скоро ще дойде госпожата и ще се захванем за работа.Готов ли си?
-Да разбира се!
Момчето се усмихна доколкото можеше и скочи на чина , след това седна и зачака да влезе учителката.Кобаяши се настани до мечето си , с което бе станал много близък в последните няколко дни и зачака с нетърпение да започна часа и да разбере какво трябва да направи.Ето , че звънецът би и Симона Лафет влезе в кабинета , като бе облечена в много хубава рокля."Със сигурност знам едно:Има хубав стил на обличане , харесва ми."Хафълпафецът се заслуша в думите на преподавателя и разбра , че трябва да отговори на три въпроса.Ето , че неговият ред да го направи дойде и той се изправи , като каза:
-Името му е Санчо Панса и според мен е доволен от грижите , които полагам за него.-В това време мечето кимна , с което показа , че е съгласно с думите на стопанина си.-За напред ще продължавам да се грижа за Санчо и да се сприятелим още повече.
Мечето скочи и се усмихна , като прегърна Кайто , а той се зарадва и седна на стола си.Госпожата остана доволна от отговора на Кайто и на другите ученици и на дъската се появиха няколко реда и хафълпафецът се зае да ги , чете на Панса:
-Приятелство, как хубаво си ти,
да те омагьосам аз не мога!
Но кога теб, някой го е правил,
вричам аз сега това мече да ми бъде най- добър прител.
Момчето не знаеше каква е целта на тези думи , но явно мечето ги разбра и му се усмихна още повече , като каза:
-Благодаря ти Кайто!
Младежът го потупа по главичката и в отговор продума:
-Няма проблем , нали сме приятели.
До края на часа двамата си говореха и се сприятелиха още повече и когато часът свърши , Кобаяши сложи Санчо на рамото си и напусна кабинета , като помаха на госпожата си за довиждане.
Кайто Кобаяши
Кайто Кобаяши
4 курс - Префект на "Хафълпаф"
4 курс - Префект на


Върнете се в началото Go down

уроци за 3 курс Empty Re: уроци за 3 курс

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите