Хогуортс
важно е ! Добре дошли в света на Хари Потър ! Имате възможност да се регистрирате и да бъдете пълноправен член на магическия свят. Следвайте стъпките в темата "начало" ,за да имате официален герой. (рекламите ще изчезнат, веднага след като влезете в регистрацията си) За сега виджате само някой форуми, но след като направите стъпките ще се покажат всичките важно е !

Join the forum, it's quick and easy

Хогуортс
важно е ! Добре дошли в света на Хари Потър ! Имате възможност да се регистрирате и да бъдете пълноправен член на магическия свят. Следвайте стъпките в темата "начало" ,за да имате официален герой. (рекламите ще изчезнат, веднага след като влезете в регистрацията си) За сега виджате само някой форуми, но след като направите стъпките ще се покажат всичките важно е !
Хогуортс
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Куидичното игрище

3 posters

Go down

Куидичното игрище Empty Куидичното игрище

Писане by Том Ридъл Пон Юни 15, 2009 2:16 am

Кудичното игрище беше най-голямото място в Хогуортс и беше разположено на едно огромна скала в края на езерото. Пътят до там често беше доста дълъг и учениците предпочитаха да са на групички за да могат да си говорят. Самото игрище беше такова, че побираше 1001 слона едни до друг и 14 играча. Нямаше по смешно нещо от тази картинка, но на кой ли му пукаше а големината. Никой не се беше и питвал да го измери. Тук обикноявено ставаха най-разгорещените и оспорвани мачове. Всички се тълпяха по трибуните за укоражават отбра си.
Том Ридъл
Том Ридъл
6 курс - Префект на "Грифиндор"
6 курс - Префект на


Върнете се в началото Go down

Куидичното игрище Empty Re: Куидичното игрище

Писане by Хари Потър Сря Юни 24, 2009 11:25 am

Хари реши да отиде до куидичното игрище зада се разходи , защото не бе излизал навън от много време. Въпреки , че скоро слънцето щеше да залезе , времето бе доста топло. Момчето седна на една пейка и се загледа в обръчите.
- Здравей Хари - рече Невил , който минаваше от там.
- Здрасти Невил , как си? - попита Потър и Лонгботъм се настани на пейката до него.
- Ами , добре съм , събирам едни съставки , защото в момента правя един експеримент и сега трябва да вървя - отвърна му Невил и тръгна със забързана крачка към замъка. Хари бе доволен от приятната атмосвера , която цареше в училището. Лек полъх на вятъра , развя клонките на дърветата , а по небето нямаше почти нито един облак. От черното езеро лъхна студен бриз. Дойде и Адриън...
Хари Потър
Хари Потър
4 курс - Префект на "Грифиндор"
4 курс - Префект на


Върнете се в началото Go down

Куидичното игрище Empty Re: Куидичното игрище

Писане by Адриън Бъркли Сря Юни 24, 2009 11:37 am

Махна на Хари и свали слушалките от ушите си.Седна на пейката до грифиндореца и погледна към небето.
-Май дълго време ще се радваме на жегата-каза Адриън,като направи кисела физиономияХари кимна в съгласия.От няколко дни времето беше слънчево,и доста горещо.Странно дори и за Лондон,където доста често валеше.-Как си?-попита без да отделя поглед от небето.
-Ами горе-долу бива-смотолеви момчето.Адриън извърна глава и го погледна странно.
-Няма такова положение,или е горе или е долу-зафилософства,-а теб нещо те мъчи.-лицето и придоби дяволито изражение.Хари поклати глава в несъгласие.Определено нямаше да се оправят така.Адриън сбърчи нос и сложи ръка под брадичката си.-Добре,сега се предавам,но не се знае кога ще нападна отново.-вдигна заплашително пръст.
-Добре,ще бъда подготвен.А сега сменяме темата.
-Оо,защо?-попита Ади,и направи мила физиономия,с която приличаше на малко кученце.-Тъкмо започваше да ми харесва.-лепна една идиотска усмивка,но бързо се стопи.След тоя поглед от Потър,и айзберг би се стопил.-Разбрах,добре.Оу,сетих се включи ли се в турнира срещу Бобатон и другото учлище?
-Да-заклати енергично глава момчето,предположи,че и тя се е записала и не я попита.-Надявам се да съберем отбор.Ще е голяма работа,ако победим.
-Според мен ще победим,но пък трябва да тренираме повече.-задърдори момичето,-което ми напомня,че ти господинчо си капитам на отбора-отново размаха пръста-и трябва да говориш с Блек,и да имаме тренировка на отбора-закомандори бързо.
-Добре,само ако ми обещаеш да не ми размахващ пръста си,отново.-каза момчето,като леко се усмихна.
Адриън Бъркли
Адриън Бъркли
4 курс - Префект на "Грифиндор"
4 курс - Префект на


Върнете се в началото Go down

Куидичното игрище Empty Re: Куидичното игрище

Писане by Хари Потър Сря Юни 24, 2009 11:47 am

- Всъшност , май все още не е сигурно дали аз ще съм капитан. - рече Хари и свали усмивката от лицето си.
- Но защо ? - попита загрижено Грифиндорката а той и отвърна:
- Ами Професор Блек не е казал нищо такова , аз съм капитан на Грифиндор но не и на училщния отбор въпреки че това ше бъде голяма чест за мен. И до колкото знам май ще има някакво състезание , от което ще се избере капитана.
- Не е чак толкова важно кой ще е капитан , а по важното е дали ще спечелим срещу другите две училища - каза Адриън.
- Ще спечелим разбирасе , след като имаме в отбора толкова добър търсач като мен - рече Потър със самодоволна усмивка на лице , и момичето го побутна и каза:
- Не бъди толкова сигурен господинчо , аз съм бияч и аз се грижа за това дали ти ще останеш до края на играта. Грифиндорецът избухна в смях а тя го погледна очудено.
- Няма от какво да се притесняваш. На всички е известно че Хогуортс винаги е водело останалите училища за магия по абсолютно всички параграфи. - оповести момчето. Тогава Адриън..
Хари Потър
Хари Потър
4 курс - Префект на "Грифиндор"
4 курс - Префект на


Върнете се в началото Go down

Куидичното игрище Empty Re: Куидичното игрище

Писане by Адриън Бъркли Сря Юни 24, 2009 12:03 pm

-Е,да може и да има нещо такова-каза Адриън.-Аз лично съвсем наскоро научих за всичко това.-Хари я погледна очудено,а Адриън се засмя на физиономията му.-Аха,да.Тоест знаех от малка за магията,заклинанията,но чак,че има и училище и то не само едно..не съм предполагала.
-Леле-продължаваше да бъде леко очуден.-Та каква ее историята?
-Ами майка ми е чистокръвна,баща ми не.Сега живея с него в Лондон,а през лятото съм във Франция на почивка,и сега като се замсилям,имах една приятелка,която говореше за някаква академия Бобатон.Всичко ми се навързва-ухили се на себе си.За няколко минути все едно си говореше сама,а Хари не даваше знак,че е жив.Адриън го побутна леко.
-Ей,внимателно.Просто изчислявах колко ще му струва билета за Франция и престоя там,тая въпросна приятелка хубава ли е?-попита момчето.
-Хари Потър-замаха отново пръст,въпреки,че наруши обещанието си,да не го прави.Неможеше да се сдържи да бъде сериозна и отново се разхили.-Тя ми е приятелка,хиляди курабийки.
-Това ми напомни,че съм гладен.
-Безнадежна му работа.Хайде кажи сега и ти нещо за своята история.-подкани го момичето.
Адриън Бъркли
Адриън Бъркли
4 курс - Префект на "Грифиндор"
4 курс - Префект на


Върнете се в началото Go down

Куидичното игрище Empty Re: Куидичното игрище

Писане by Хари Потър Сря Юни 24, 2009 12:20 pm

Когато момичето спомена за историята на Хари , той внезапно се намръщи.
- Хей какво има , нещо лошо ли казах? - попита момичето.
- Не , просто не обичам да разказвам за миналото. - отвърна момчето. Адриън го загледа и каза:
- Хайде де , разкажи сигурна съм , че ще разбера. И ако може да ми кажеш откъде ти е този белег на челото?
- От Волдемор - отвърна Хари а тя остана с отворена уста.
- От Волдемор? Винаги съм си мислила , че си се порязал... но как?
- Сега ще ти разкажа - рече момчето и започна разказва.
- В една мрачна нощ , когато съм бил на 1 година , Волдемор набирал последователи. Той влязъл в нашата къща и решил да ме убие. Майка ми и баща ми му се опълчили и той ги убил. Докато умирали , те направили нещо като заклинание , което тогава ме защитило от него и в опита си да ме убие , той изгубил силите си. От онази нощ, живея с лелями и вуйчо ми , които са много злобни. През всичките години , преди да стана първи курс , са ме държали в неведение за магичния свят. Дори когато започнах да получавам писма , те неми даваха да ги прочета и ги горяха , но Хагрид ме откри и ми разказа всичко.
- Е предлагам да сменим темата - добави Потър , а г-ца Бъркли отново бе зяпнала доста странно , като чели беше хипнотизирана.
- Ехо . - рече момчето , побутна я и тя отвърна:
- аа , съжелявам!
- Няма нищо , каза Хари и тогава..
Хари Потър
Хари Потър
4 курс - Префект на "Грифиндор"
4 курс - Префект на


Върнете се в началото Go down

Куидичното игрище Empty Re: Куидичното игрище

Писане by Адриън Бъркли Сря Юни 24, 2009 12:47 pm

-Виж,аз още веднъж съжалявам,че те накарах да разкажеш.Ама моя любопитност-извини се Адриън.
-Няма нищо,запоред път и от мен.-отвърна момчето.Бъркли си отдъхна и се засмя.
Момичето се изправи бързо от пейката и погледна отново към небето.Човек никога незнаеше какво може да я прихване.Седна на земята и огледа терена.Така страшно и се играеше куидич,или поне да можеше да яхне метлата си.Тая жега се търпеше все по-трудно.
-Е къде ти харесва повече-попита Хари,а Адриън го погледна странно.Не разбра въпроса му.-Мъгълския свят или този?
-Оу,мъгълския,без да се замислям,но с времето може да си променя мнението,не познавам този свят толкова добре.Ами ти,какво предпочиташ?
Грифиндореца се зачуди.
-Може би и двете.
-Приема се.И като заговорихме какво най ти харесва в Хогуартс.-продължи с въпросите,като се отпусна назад,и подпря ръце на земята.Като се замисли времето не беше чак толкова лошо.
Адриън Бъркли
Адриън Бъркли
4 курс - Префект на "Грифиндор"
4 курс - Префект на


Върнете се в началото Go down

Куидичното игрище Empty Re: Куидичното игрище

Писане by Хари Потър Сря Юни 24, 2009 1:51 pm

- Ами като цяло повече Харесвам магическия свят. Тук в замъка имам приятели и се отървам от семейство дърсли. Много харесвам Магията , и всички мигове тук са ми изключително забавни. - каза Хари. Грифиндорците загледаха небето и започнаха да си говорят за училищното първенство по куидич. След като обсъдиха някой неща , започнаха да говорят за учебните предмети и преподавателите.
- С какво искаш да се занимаваш след като завършиш - попита момичето.
- Искам да бъда Аврор , въпреки , че не съм добър по отвари - отвърна Хари.
- Аз пък искам да бъда работник в Министерството. А кой е твоя любим учител в училище? - попита грифиндорката.
- Ами можеби Симона Лафет , но също така и Лудоокия Муди много ми харесва.. - каза Потър.
- Хари , стана късно , хайде да тръгваме? -
- Ок , - съгласи се момчето и след тези думи четвъртокурсниците тръгнаха към замъка.
Хари Потър
Хари Потър
4 курс - Префект на "Грифиндор"
4 курс - Префект на


Върнете се в началото Go down

Куидичното игрище Empty Re: Куидичното игрище

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите